nadmuchowe

 Przez przypadek wszedlem na to forum i zauwazylem nazwe  firma, ktora zalozyla i supportuje klimatyzacje w firmie, w ktorej pracuje... o zgrozo... powiem tylko, ze siedzimy w kurtkach bo jest 16 stopni (wszyscy kaszla + regularne przeziebienia), koledzy obok maja za cieplo bo jest ponad 20 a "PK" mowi "Sorry, nic na to nie poradzimy, mozemy podregulowac (i tak co tydzien). Trzeba by bylo radykalnie zmienic instalacje". Nie wspomminam o regularnych awariach (przeciekach) i wyjasneniach "PK", ze "Ktos od nas musial wspiac sie na sufit i odkrecic zawory" - tak, nie mamy w firmi co robic tylko majstrowac przy klimie przy zaworach.
Jutro przynosimy picyk do pokoju (tak! piecyk do klimatyzowanego pomieszczenia! bo juz mamy tego dosc!). Klimatyzacja od siedmiu bolesci. Na szczescie niedlugo zmieniamy budynek i rezygnujemy z uslug tej firmy.   tylko powiedziec ,że używając nadmuchowego powietrza do grzania (niekoniecznie z PK) i do tego klimę , BARDZO TRUDNO wyregulowac taki system aby pracował bezawaryjnie zima/lato.
Dlaczego? - bo z reguły takie firmy nie projektują dobrze instalacji wentylacyjnej , która brałaby od uwagę odwrotną zmianę wyporności powietrza w zimie lub w lato - bo to kosztuje, a takie firmy obcinają ceny i jakość wykonanej instalacji wentylacyjnej lub po prostu sie nie znają na tym. Od lat robimy ogrzewania nadmuchowe.
Dobrze zaprojektowane i dobrze zrobione sa dobre.
Zle zaprojektowane i zle wykonane sa zle.
Najwiekszym problemem w ogrzewaniu nadmuchowym sa instalatorzy klimatyzacji ktorzy ukonczyli Akademie imieniem Adama Slodowego!
Spotykamy bardZo fatalnie wykonane systemy.
Czesto przez ludzi z praktyka z USA.
Mielismy jednego takiego.
Robil ogrzewanie w kosciolach.
Doszło do rozwarstwienia rurociągu. To bezpośrednia przyczyna awarii – powiedział Rafał Trzaskowski, odnosząc się do trwającej od tygodnia awarii kolektora przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”.

 
Przypomnijmy, we wtorek (27 sierpnia) w tunelu położonym 11 metrów pod dnem Wisły (o godz. 5.50) awarii uległ kolektor A. Przesył ścieków przejął w całości rezerwowy kolektor B, który przestał działać dzień później (28 sierpnia o godz. 8). Od tego czasu trzy tysiące litrów ścieków na sekundę spływa do WisłyKomisja powołana przez ratusz bada czy nie doszło do uchybień już podczas prac projektowych. Na razie ustalono, że spółka miejska MPWiK, która zarządza tunelem, nie dochowała należytej staranności. W dokumentach zabrakło jednego pięcioletniego przeglądu tunelu.
 
- Nie mogę tolerować tego typu uchybień formalnych, dlatego członek zarządu MPWiK, który bezpośrednio odpowiadał za ten proces dzisiaj pożegna się z pracą Miasto zleciło kontrole w spółce oraz dodatkowy audyt.
 
Możliwe, że do odpowiedzialności zostaną także osoby bezpośrednio odpowiadające za inwestycję. - Jak będziemy mieli absolutne potwierdzenie, będziemy wyciągali wnioski w stosunku do osób, które realizowały ten projekt - dodaje  Tymczasem trwa budowa mostu pontonowego nad Wisłą, którym transportowane mają być ścieki. Miasto przedstawiło również alternatywne możliwości przesyłu nieczystości. Będziemy o tym wkrótce informować.

Duza czesc ksiezy wolala kupowac drogie samochody,
zamiast prawidlowo wykonanych systemow ogrzewania.
Jeden z ksiezy ktoremu zrobilismy prawiodlowo zaprojektowany system smial sie z swoich kolegow, jak podziwiali jego kosciol i ogrzewanie i pytali ile to kosztuje odpowiadal im:
"Tyle ile twoj samochod"
Ostatnio jeden taki po amerykanskich praktykach wzial sie za duza galerie (kompleks sklepow)
Po dwu latach musiano zrobic remont.
Wina bardziej inwestora niz instalatora po amerykanskich doswiadczeniach.
jak widzimy ze ktos chce miec zrobione tylko najtaniej to wiemy ze bedzie tam zawsze problem.
jest zasada:
To dostales za co zaplaciles.
Dobrze wykonane ogrzewanie nadmuchowe jest swietne i dlatego musi byc projekt i profesjonalne wykonanie.
Co do czesci zamiennych,
to do prawie wszystkich urzadzen grzewczych mamy serwis i czesci nawet do urzadzen sprzede wielu lat.
Dostep do czesci zamiennych to tylko kwestia logistyki i kontaktow z zaprzyjaznionymi serwisami.