instalacja CO

 Sytuacja conajmniej dziwna - zaczęło się od kuchenki, nie chciała palić, z dysz leciała woda - kuchenka była zalana, bo coś wykipiało i myślałem, że to dlatego, ale po zdemontowaniu okazało się, że woda jest wszędzie, tzn w głównej rurze, ewidentnie od junkersa - od dłuższego czasu z niego kapie, ale byłem pewny, że to drobna nieszczelność w obiegu wody - okazało się jednak, że kapie nawet z dyszy, tej odpalającej, z płomykiem, a z pieca po odkręceniu gazu słychać bulgotanie, tzn o ile w ogóle odpala, bo już nie za bardzo chce. 

Piec ma dobre 15 lat. Nie mogę znaleźć, a nie chcę teraz grzebać - wiem tylko, że marki vaillant. 
Na zewnątrz tabliczki nie ma, ale mam gdzieś jakieś papiery do niego, ale jak mówiłem piec ma dobre 15 lat, więc wymaga dłuższych poszukiwań, wiem, że powinienem od tego zacząć, ale to jest dość pilne, jutro uzupełnię model link. 
Poza tym, próbowałem znaleźć podobny przypadek, bez skutecznie więc to musi być coś nietypowego, ale miałem nadzieję, że komuś wpadnie coś do głowy, chwilowo nie mogę pozwolić sobie na zakup nowego, a serwisowany był już kilka razy. Jeżeli zaniedba się urządzenie, z lekceważy się przeciek wody z armatury wodnej w skrajnych przypadkach może dojść do zakamienienia również iglicy gazowej i przedostania się wody do instalacji gazowej, następnie do urządzeń np. kuchni a nawet do gazomierza...Wylewałem już wodę z kuchni gazowej i widziałem gazowników, którzy odkopują przyłącze w poszukiwaniu wody (nie domyślili się, że źródłem wody w instalacji było niesprawne urządzenie tj. zawapnienie armatury wodnej i gazowej). Albo używanego 2-3 letniego junkersa WRDP11-2B w podobnej cenie, bez remontu starego za podobne pieniądze. Coraz więcej bloków przechodzi na ciepłą wodę z sieci ciepłowniczej, dlatego dużo urządzeń pojawia się w sieci z demontażu, w dobrym stanie nawet z gwarancją...W Twoim przypadku istnieje ryzyko nieszczelności armatury gazowej. Jeżeli już raz tam dostała się woda to z reguły jest ona do wyrzucenia. Wymieniając armaturę wodną i gazową naprawa jest nieopłacalna. kontaktowałem, mają podjechać na dniach i zabrać do naprawy. Co do nie podania informacji, że chodzi o 2-funkcyjny, to jako usprawiedliwienie wymienię fakt, że poza junkersem kuchenka też poszła, nie była najnowsza, i się od wilgoci sypać zaczęła, co mnie podenerwowało, a poza tym nie znam się na tym zbytnio, przyznam, że myślałem, że junkers to właśnie typ urządzenia taki jak mój, a terma to zwykły podgrzewacz wody, tym bardziej, że wiele osób słowa junkers używa jako ogólnego terminu określającego ogrzewacze gazowe, a nie nazwy firmy, stąd brak precyzji.
Pytanie dotyczy zwarcia w instalacji pompy pieca dwufunkcyjnego Eurostar Junkers. Wywalało mi korki. Po odłączeniu pompy okazało się że w puszce z kostką i kondensatorem są śladowe ilości wody. Wyciek zlokalizowałem i naprawiłem. 
Pompa jest zimna, natomiast kondensator 2 mikro/220 V jest bardzo gorący. Czy to możliwe że zwiera kondensator, i czy mogę go pominąć?  jeśli mogę cię prosić o podpowiedź. 
Ten kondensator ma chyba oznaczenie MKP. 
Czy możesz podpowiedzieć jaki to rodzaj kondensatora hydraulik Warszawa tak abym się nie zbłaźnił? 
Bez wątpliwości 2 mikro/400V +/- 5%. 
Temat założyłem w celu zorientowania się w przyczynie problemu, sam naprawiać nie mam zamiaru, bo się nie znam, a początkowo, pomimo litrów wody w kuchence, sam junkers działał. stosunkowo normalnie, i nie bardzo wiedziałem, co zrobić,